Rekvalifikační kurz pro chůvy | 08.08.2017

V životě člověka často nastane situace, že už není schopný nebo ochotný vykonávat práci, které se do té doby věnoval, případně nemůže ve svém okolí najít vhodné pracovní uplatnění vzhledem ke svému vzdělání a stavu. Pokud se nechce za prací stěhovat ani netouží po tom, strávit celý život jako nezaměstnaný, musí si najít jinou pozici či obor působnosti. A právě s přípravou na budoucí nové zaměstnání v takovou chvíli pomohou rekvalifikační kurzy.
 
Rekvalifikační kurzy se většinou odehrávají formou teoretického i praktického vzdělávání a jsou součástí aktivní politiky zaměstnanosti státu. Rekvalifikaci mohou provádět pouze k tomu akreditovaná zařízení, soukromá i státní. Kurzy se v zásadě dělí na dva typy: placené (veřejné kurzy, které si uchazeč hradí sám) a neplacené (zabezpečované úřadem práce).
 
Zejména pro ženy je určený náš rekvalifikační kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školné docházky. Vstupní předpoklady pro absolvování tohoto kurzu jsou minimální: věk nad 18 let, dobrý zdravotní stav, bez záznamu v trestním rejstříku, s ukončeným základním vzděláním a bez logopedické vady (to je důležité pro správný vývoj mluvy u dětí). Vše ostatní už vás naučíme sami v našem kurzu.
 
Součástí rekvalifikačního kurzu pro chůvy je 84 hodin teoretické výuky a 76 hodin praxe, kterou vám domluvíme v konkrétní školce s ohledem na místo vašeho bydliště a na vaše časové možnosti.

Celková cena za kurz je 11 900,-. Uchazeči, kteří jsou evidováni na úřadu práce, si mohou nechat kurz proplatit, a to včetně cestovného (kurzy pořádáme v Praze, Brně, Ždáru nad Sázavou, Třinci, Jihlavě a Telči). Základní podmínkou pro žádost o proplacení ale je, že je daná rekvalifikace pro vás potřebná – tím se rozumí, že vaše dosavadní kvalifikace vám neumožňuje najít si vhodné pracovní místo – a že je účelná, tedy že po jejím absolvování máte reálnou šanci najít si v daném oboru práci.
 

Zajímá vás více?
Pak se na nás obraťte na e-mailu fakta@fakta.cz nebo na telefonu +420 566 620 520.
Všechny vaše dotazy vám rádi zodpovíme.